Günlük

Bir Şey Nasıl Başlar?

Biz sürekli bitişleri fark ediyoruz. Peki ya başlangıçlar?

Herkese merhaba. Ben Funda. Bu harikalar diyarı da benim harikalar diyarım. Henüz tam olarak ne yapacağımla ilgili bir fikrim yok. Zamanla gelişeceğini ve yolunu bulacağını düşünüyorum.

Ne yapıyorum? Neden bu siteye ihtiyacım oldu? Neden şimdi?

Mevcut sistem ve kurulan düzen nedeniyle 7 yıllık işimi bırakmaya karar verdiğimde (Kendisi uzun ve çok enteresan bir hikayedir. Belki bir gün onu da anlatırım) içimi büyük bir korku kapladı. İlk 3-4 gün ben ne bok yedim, şimdi ne olacak diye hırpaladım kendimi. Fakat emin olun, hiçbir yer, hiçbir iş sizden, sağlığınızdan, mutluluğunuzdan daha kıymetli değil. Bu sancıların değişim öncesi bilinçaltımın beni korumak için yaşattığı sancılar olduğundan şüphem yok tabi. Şimdi çok daha iyi anlıyorum.

Ben her zaman yazarak öğrenen, yazarak kafasını boşaltan, yazarak yolunu çizen bir insan oldum. Bu blogu da öncelikle tamamen kendim için açıyorum. Sonrasında da belki benim gibi kendi yolunu tekrar tekrar elleriyle çizen insanlara da yalnız olmadıklarını gösterir, yollarına devam etme gücü verir. Neyin bize nereden gelip nasıl dokunacağını kimbilir?

İtalyanca’da çok sevdiğim bir deyim vardır: “Tra il dire e il fare c’é di mezzo il mare.” Tam Türkçe karşılığı olmasa da “Söylemekle yapmak arasında dağlar kadar fark vardır.” gibi düşünebilirsiniz. O yüzden artık söylemeyi bırakıyorum. Şikayet etmeyi de bırakıyorum. Yapmaya başlıyorum. Sizlere de bunu tavsiye ediyorum.

Şimdilik kendinize iyi bakın.

“Tra il dire e il fare c’é di mezzo il mare.”

post

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 comments

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: