Günlük, İstanbul'da Yaşamak

Hayat Nasıl Gidiyor?

Bu aralar her şey sizin de üstünüze üstünüze geliyor mu? Yerli yersiz içiniz daralıyor mu? Sıcaktan mı yoksa derinden bir sıkıntınız mı var ayırt edemiyor musunuz? Uykularınız bölünüyor mu? Sabaha kadar saçma sapan mesajları olan rüyalar size rahat vermiyor mu?

Sanırım değişiyoruz. Değişiyoruz ve gelişiyoruz. Buna izin vermemeye çalıştıkça da aynen böyle şişiyoruz. Değişimi kabul etmek çok zor ama değişim bir kez geldi mi istediğimiz kadar kapılarımızı kapatalım, istediğimiz kadar şişelim bizi dinleyip duracağını sanmıyorum. Bir yerde patlayacağız.

Hep o bizi bırakmayan bilinçaltımız..

Bizim iyiliğimizi isteyen ama farkında olmadan bizi kanırtan kendini koruma sistemimiz. Bir düzen bulup, rutine alıştı mı ondan iyisi yok. Rahatlık en sevdiği şey. Yavaş yavaş size zarar da verse, “Aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey” diyiveriyor hemen. Ama ufacık bir değişim isteğiniz olsun, en ufak bir adım atın, elinde sopasıyla kapıda dikiliveriyor. Benim derdim de tamamen bu sanırım. Değişim sancısı çekiyorum. Yenilikleri gördüğü için alarm veriyor vücudum.

Kusura bakma sevgili bilinçaltım. Buna da alışmak zorundayız beraber.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s