Günlük

Sanırım Memuriyet Dünyanın Her Yerinde Aynı

Pazartesi günü vize görüşmem var. Ama hala neyim yok biliyor musunuz? Davet mektubum =((

Şubatta başlayan bir süreç, temmuz bitti hala tamamlanamadı. Bizim İtalyanlar’dan, İtalyanlar’ın bizden kalır yanı yok gerçekten. Okul hiç bir şekilde benim maillerime cevap vermiyor, hocalarımı araya sokuyorum onlara da öldürmeyecek kadar cevap veriyor. Bu esneklikle nasıl başedeceğimi bilmiyorum gerçekten. Aylardır ilk kez gidiş kararımı sorguladım bugün. Resmen sabır ile sınanıyorum.

1 Eylül için gidiş biletlerimi aldım, 6 Ağustos için vize randevumu aldım. Malum önümüzde bayram var, resmi ofisler tatile girecek. Erasmus için vize almak ne kadar sürüyor onu da bilmiyorum. Yoruldum ama şu koşuşturmacadan gerçekten. Yetemiyorum, yetişemiyorum hissinden kurtulamıyorum bir türlü.

Allah’tan koordinatör hocalarım iyi de onlar çok yardım ediyorlar bana. Onlar da olmasa yanmıştım. En büyük korkum 8-5 çalışıp hiçbir şey yapmayan memura denk gelmekti, bizim taraftan değil ama sanırım diğer taraftan denk geldim =(

6 ay sonra, 3 ay sonra, 1 ay sonra ne bileyim belki 1 hafta sonra ne hissedeceğim ama bunları okurken. Sırf tarihe not düşüp kendimi takip edebilmek adına yazıyorum bugünkü yazımı. Güzelliklerle ve kolaylıkla hallolur her şey umarım.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s