Günlük İstanbul'da Yaşamak

Benim Eşsiz Gerçeklik Algım

Hayatta benim en zorlandığım nokta ne biliyor musunuz?

“Gerçeklik Algısı”

Yani, bazen gerçekten 10 yaşında bir çocuğun dünya algısıyla aynı algılara sahip olduğumu düşünüyorum. Yani, bazen böyle dokunarak, insanlara sarılarak, onları severek sarmalayarak bütün dertlerini, tasalarını, kederlerini geçirebildiğimiz bir dünyada olduğumu düşünüyorum. Ya da bunun gibi şeylerin mümkün olduğu bir dünyada.

Bazen benim gözümde realite çok kayıyor. Çok değişiyor. Sabit noktayı bulamıyorum. Çünkü benim realitemde dünyada her şey çok mümkün. Düzelmeyecek, çözülemeyecek hiçbir konu yok. Her şey güzellik ve iyilikle toparlanabilir.

Benim gözümdeki dünyada her şey mümkün, her şey güzel, her şey olması gerektiği gibi. Herkes herkesin elinden tutuyor, kimse kimseye kötülük yapmıyor ama maalesef içinde yaşadığımız dünya öyle bir dünya değil. Bu gerçekle her burun buruna geldiğimde içim acıyor. İnsanlar sırf  sıkıldıkları için, birbirlerinden hoşlanmadıkları için, birbirlerini altetmek için, birbirlerinin ait olduğu şeyleri birbirlerinden almak için birbirlerine kötülük yapabiliyorlar. İş hayatında ayak kaydırmak için, aile arasında daha çok para pul için, arkadaşlıklarda belki daha çok sevilmek için, belki birinin beğenisini kazanmak için.. İçin, için için.. Bir sürü şekilde bunu söyleyebiliriz. İfade edebiliriz.

İnsanlar birbirlerine kötülük yapmayı seviyorlar. Kötülükle beslemeyi ve kötülükten beslenmeyi tercih ediyorlar.

Halbuki ne kadar güzel bir dünya..

Ne kadar güzel şey nefes almak..

Ne kadar güzel bir şey yaşamak..

Dünyanın çok mutlu yerleri var, güzel yerleri var, yaşamanın çok tatlı biçimleri var. Aşık olmak var, kendini olabildiğince bırakmak var. Hayatta çok güzel şeyler var ama maalesef sağımız solumuz önümüz arkamız her yerimiz kötülük olmuş ve bu benim algımı aşıyor. O yüzden ben bir şekilde bir yenilgi aldığım zaman diğer insanlara göre daha çok yıkılıyorum. Hayal kırıklıklarım daha büyük oluyor. Sonra yine daha hızlı iyileşiyorum tabi. Çünkü ne dedim? Benim realitemde her şey mümkün ❤

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 comments

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: