Erasmus, Günlük, İstanbul'da Yaşamak

Erasmus’un Bedeli V

Binbir eziyetle, sıklıkla kazıklanarak, aynı zamanda salak muamelesi görerek tüm evraklarınızı teslim ettiyseniz şimdi bekleme aşamasına geçebilirsiniz.

Vizem 3 günde çıksın da bayramda kendimi yemeyeyim diye ekspress servisine ekstra ücret bile ödedim. Ben daha ne yapayım? Ama sanmayın ki çilem bitti. Bitmedi. Çünkü sevgili okulum bana vizeye başvurmadan birkaç gün önce mail atmıştı. Benim maksimum yaş sınırını geçtiğimi, yurtta kendime yeni bir yer bulana kadar  kalabileceğimi söylemişti. “Yeni bir yer” neresi? “Bulana kadar” kalıbı ne kadarlık bir zamanı kapsıyor? Bunlara ait tek bir cevap bile yok. E siz konsoloslukta canımı çıkarana kadar belge istediniz benden. Başınıza kalmayayım her şey ortada olsun diye toplamadığım evrak kalmadı. Şimdi diyorsunuz ki biz seni yurtta kalmış gibi gösteriyoruz ama gelince başının çaresine bak. Ne anladım ben bu işten? =D

Bugün itibariyle özel yurt olur, oda olur, ev olur kalacak yer bakmaya başlayacağım. Yeterince stresim yokmuş gibi, şimdi bir de kendimi köprü altında yaşamaya mahkum olmuş gibi hissedeceğim. Teşekkürler Perugia Üniversitesi! Teşekkürler İtalya!

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s