Erasmus Günlük İstanbul'da Yaşamak

Erasmus’un Bedeli VI

Ekspress servis için ödediğim ekstra 70 TL gözlerimin önünden uçarak gidiyor. Çünkü bana tebliğ edilen tarih 17 Ağustos olmasına ve bugün 18 Ağustos olmasına rağmen, pasaportum elime ulaşmadı. Bu ne demek biliyor musun? En iyi ihtimalle 27sinde bir cevap alabileceğim demek.

Çalıştığım dönemde kamu personeli olduğum için böyle yüklü tatilleri büyük bir iştahla beklerdim. Tatilde olmam kimsenin işini birincil derecede etkilemezdi ama onun bile farkında değildim. Çizginin bu tarafına geçip de, gerçekten acil bir olay için bekleyince yüklü tatillerin o kadar da eğlenceli olmadığını gördüm. 9 gün tatil mi olurmuş ya falan diye söylenmeye başladım, halbuki çalışırken ben de alasını yapardım. Ama dediğim gibi en azından 1 Eylülde yurtdışına çıkmaya çalışan bir kişiyi, vize çıkacak mı çıkmayacak mı kaygısına sokmuyordum ben.

Ya red yersem? Ya eksik belgem varsa? Nasıl yetiştireceğim 2-3 günde diye kendimi yiyorum şimdi. O kadar zor ki! Bir dünya para verdiğim biletlerime mi yanayım, hayallerime mi yanayım? 1’inde yurda gidemezsem, hakkımı başkalarına verecek olmalarına mı yanayım bilemiyorum.

Tek bildiğim bayramı stresle geçireceğim =/

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: