Kendime Not

Kendime Not

“İnsanlar için neler yaptığını aralıklarla belirli süzgeçlerden geçir.” Ömrümde duyduğunuz/okuduğunuz en özensiz cümle olabilir bu. Ama bu aralar kendi içimde yine bir takım sorgulama hallerindeyim ben.

Bir durum için, birilerinden bana yardım etmesini istedim. O birileri de normal şartlar altında “Benden kolumu istese veririm.” diyebileceğim birileri bu arada. -ki gerçekten veririm. Ya da verirdim diyeyim artık. Benim için önemli üç kişiden istedim bu yardımı. Hepsi çok üzüldüğünü ama yardımcı olamayacağını belirtti. Herkesin hayatı, korkusu, başedebileceği şeyler farklı tabi. Kimi evli, kiminin çoluğu çocuğu var. Bir yerde dertler, kaygılar ayrı. Bana göre korkularının esiri olmuşlar, onlara göre ben kim bilir ne durumdayım…

Hele bir tanesi var ki, en anında kayıtsız şartsız yanında oldum ama ihtiyacım olduğunda bunu ona soramadım bile. Yapmayacağından çok emindim. Hatta kim yapar diye yardım istediğimde “Ben yaparım dememi bekliyorsun galiba” dedi bana. “Yahu ben senin götünden bile korktuğunu biliyorum, senden asla istemem” diyemedim açıkça. Nasıl sinirlenip içime attıysam şu anda buraya yazıyorum bunları.

Ama bana sorsalardı gerçekten yardımcı olurdum. 4’ü içinde elimden geleni yapardım. Yapmamak lazımmış diyip kine nefrete teslim olmayacağım tabii ki. Bu yazının amacı o değil. Yazının amacı asla bana yardım etmesini beklemediğim ama yine de bir umut yardım istediğimde “tabii ki seve seve” diyen 5. kişiyi bana hatırlatması. Diğerleri kadar sevmediğim, zıtlaştığım, etrafımdan etkilenerek çoğu zaman kötü gördüğüm 5. kişinin daha fazla şey söylettirmeden olur vermesi. En önemlisi bu. Ben her zaman insanlara iyilik yapmaya, ihtiyaç anlarında yanlarında durmaya devam edeceğim. Bu karşılık bekleyeceğim bir şey değil benim için. Çünkü karma her zaman yanımızda. Yardım etmeyeceğini düşündüğüm birinden destek aldım. Bunun ötesi yok!

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s