Erasmus Kendime Not

Daralan Ruhum, Sayılı Günler, Belirsizlikler

Dün itibariyle bayram sona erdiğine göre, sıkıntılı Erasmus yazılarıma devam edebilirim bence. Yanımda insanlar varken, kalabalıklardayken aşırı kaçan hevesimin pek de farkında değilmişim gerçekten. Bayram boyunca bir kere bile Erasmus aklıma gelmemişti, canım ailem sayesinde ❤ Bugün yine korkuyla karışık kalp çarpıntılarıyla uyanınca bir anda farkına vardım. Hala ne yapacağım belli değil. Benim gibi planlı programlı, yer yer kontrol manyağı olabilen bir insan için bunlar ölümcül darbeler gerçekten. Her sabah 7 gibi uyanmamın baş nedeni bu. Ben çalışırken bile 8’den önce uyandığım gün sayısı çok azdır, öyle diyim.

Bu ayın 14’ünde vizeye başvurduğumda ekspress kargo için ekstra ödeme yapmış ve buna göre 17’sinde vizeme kavuşmayı umut etmiştim. Ama sağolsunlar Konsolosluk’ta beni pas geçtikleri için en iyi ihtimalle 27’sinde cevabımı alacağım. Boşuna hiç ekspresse falan para vermeyin arkadaşlar. Vizem çıkmışsa eğer haftaya bugün yolcuyum. Ama hala ne kalacak yerim var, ne gidince ne yapacağım belli. Plan yok, program yok. Bunlar da bende çılgınca anksiyeteye neden oluyor maalesef. Ayrıca beş gün içinde bir ton iş tamamlamam gerekecek. Nasıl yapacağım bakalım.

Vizem çıkmamışsa sevinecek hale geldim gerçekten. 200+ TLlik seyahat sigortam, 1000+ TLlik uçak ve tren biletlerim yanacak. Kaybım paradan olacak ama daha çoğu bereketiyle gelir umarım. Sadece gidip gezip dönmek istiyorum sanırım.

Her şey aslında oldukça kolay ilerlemişti, şu son 2 ay beni psikolojik olarak bitirdi. Evrak işinden, bürokrasiden gerçekten nefret ediyorum.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 comments

 1. Burokrasi sucks! Umarim vize durumun netlesir ve biletlerin yanmadan islerini halledersin. Erasmus ogrencilerinin gidene kadar hep stresli bir sureci olur maalesef ama gittiginde kat kat telafi olacagindan eminim. Kendi ogrencilerimden gordugum kadariyla donmek istemeyeceksin diye dusunuyorum. 🤗

  Like

  1. Hahahaha bir yazımda bundan bahsetmiştim, daha yayınlamadım onu sanırım. Okuyunca kendini göreceksin orada.

   Ama gerçekten bıktım. Olmasa daha mutlu olacakmışım gibi hissediyorum gerçekten =O

   Like

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: