Erasmus, Günlük

Macera Başladı: 11. Gün

Madem eve çıkacağız, yurttan da toplu taşıma ile çıkmamız imkansız, belli ki taksi falan çağıracağız, bari market alışverişimizi de buradaki marketten yapalım dedik. Çünkü ikimizin de çılgınlar gibi bavulları olduğu için, o çileyi tekrar çekmeden taksiye atlayıp gidelim istiyoruz. Deterjan, çamaşır suyu vs gibi temizlik malzemelerini büyük boylardan alalım, bizi 6 ay götürür diye düşündük. Ev ekonomisinden bu kadar anlıyoruz, inşallah doğru anlamışızdır.

Her neyse, ne lazımsa alalım diye güzel bir liste yaptık. İkimizin de diğerine güvenip listeyi odada unutması dışında bir sıkıntı yaşamadık =) Aklımızdakilerin hepsini aldık. Hiçbir şeyi geri bırakmadık. Aldığımız şeylere bakıp kasaya doğru yürürken kişibaşı 50-60 EURO veririz artık diyip kendimi olaya alıştırmaya çalıştığımı farkettim. Kendi içimde kısa bir pazarlıktan sonra ikna da oldum zaten. Kasada görevli tatlı kadın satın aldıklarımızı tek tek geçirirken gözüm kasanın dijital ekranındaydı. En sonunda kadının sesiyle kendime geldim. Aldıklarımız bitmişti ve tutan meblağı istiyordu. Ben bittiğini farketmemiştim bile. Hepsi 45 EURO tutmuştu. Gerçekten inanılmaz! Her yazımda buradaki yaşamın rahatlığını anlatıyorum belki ama gerçekten öyle. Keşke tüm aldıklarımızın birarada fotoğrafını çekip yükleseydim buraya. Yaşadığım şoka ortak alabilirdiniz böylece.

Taksiye güvenip gitmeden önce diğer alışverişlerimizi de buradan yapacağız sanırım. Et, sebze, makarna.. Hepsi çok uygun. Ayrıca marketlerde hazır sıcak yemek de satıyorlar. İstersen dondurulmuş sebzelerden alıp pişirme/ısıtma şansın da var. Gerçekten tam öğrenci memleketi burası.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s