Erasmus, Günlük

Macera Başladı: 17. Gün

Bugün bir başka mükemmel gençten bahsedeceğim. Rodrigo’dan!

Rodrigo 20 yaşında bir İtalyan -sanırım-. Bir Brezilya ve Colombiya durumu var ama henüz tam anlayabilmiş değilim. Çok da önemli değil nereli olduğu benim için zaten. İnanılmaz tatlı ve zeki bir insan. Ne kadar yakışıklı ve düzgün olduğunu fotoğraftan görebilirsiniz.

Genç yaşına rağmen çok birikimli, çok kültürlü. 5 dil falan biliyor. Bunların dışında bir sürü Türkçe kelime öğrendi. Bazen aramızdaki sohbetlere öyle yerinde müdahale ediyor ki özünde aslında Türk olabileceğini düşünüyorum. O yönde şakalaşmalarımız oluyor. “Evet, eveeet” diyerek kaşılık veriyor =) Çok zeki, çok dikkatli, gözlem yapmayı seviyor. Çok güzel dans ediyor, çok güzel şarkı söylüyor, tespitlerine bayılıyorum. Çok yetenekli bir çocuk. Buradaki en sevdiğim insanlardan bir tanesi.

Para konusunda asla haksızlık yapmıyor. Bir şey alıp ortak mı yediniz hemen payına düşeni ödemeyi teklif ediyor. Kendi içinde temiz ve düzenli, ayrıca yemek yapmayı da biliyor. Konuşurken ne söylediğinize çok dikkat ediyor. Özellikle kadınlara karşı inanılmaz saygılı. Çok sosyal ve güleryüzlü bir çocuk. İnanılmaz girişken. Beraber bir yere gittiğimizde bir yandan o başlıyor birileriyle tanışmaya, diğer yandan ben. Ortada buluşuyoruz. Rodrigo’ya gerçekten bayılıyorum! =))

Sonra bir Rodrigo’ya bakıyorum, bir de onun yaşında olup da benim ülkemde sınav stresiyle bilmemneyle telef olan, dünyadan habersiz ve mutsuz büyüyen ve gelişemeyen gençlere. Biz sürekli kendi ezikliklerimizi, kendi kasıntılıklarımızı gelecek nesillere aktarırken, gelişmeleri için gerekli koşulları sağlayamazken, gençlerimiz de gelişmelerinin gerekliliğini fark edemiyorken bu öğrenme seviyesine gelmemiz gerçekten çok zor.

Neşe ve eğlence seviyesinden bahsetmiyorum bile.

Kıyaslamalara başlayınca üzülüyorum gerçekten. Çünkü biz de neşeli ve eğlenceli olmayı, gelişip büyümeyi, gezerken öğrenmeyi, güzel kazanıp güzel yaşamayı hakediyoruz. Gençlerimiz, geleceğimiz mutlu olmayı, güzel yaşamayı hakediyor.

Umarım bir gün bizim ülkemizin de kendi Rodrigoları olur ❤

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s