Erasmus Günlük

Macera Başladı: 58. Gün

Bu dil bariyeri konusu o kadar ilginç ki bugün biraz daha devam etmek istiyorum açıkçası. Şimdiden bir çok hikayem var ama en az utanç verici olanını paylaşmak istiyorum bloğumla.

Burada dünyalar tatlısı insanlarla tanıştım. Bir çoğu çok kibar ve bana yardım etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Onlardan bir tanesiyle konuşurken, bana söylediği şeyin şu olduğunu düşündüm: “Cumartesi günü bir mezuniyet var. Gelmek ister misin?” Hemen evet dedim, çünkü sosyal açlık bunu gerektirir! Ayrıca buradaki mezuniyetler, bizimkilerden çok çok farklı. Fotoğraflarını gördüm, bayıldım. Başlarının üstüne yapraklardan çok güzel bir taç takıyorlar, şampanya patlatıyorlar, konfetiler uçuşuyor ❤ Ben de bunu görmeyi çok istiyorum. Hem bizimki gibi sadece yazın değil mezuniyet, her ay her hafta birileri mezun olabiliyor.

Sonra ikinci tatlı soru geldi: “Orada kurdeleyi tutan kişi olmak ister misin?” Hiç bir fotoğrafta kurdele ile ilgili bir şey görmemiştim. Ama tamam eğer böyleyse, bilmediğim bir şey var demektir, yeni bir şey öğreneceğim demektir diye düşünüp hemen buna da evet dedim.

Bir kaç gün boyunca gördüğüm İtalyan arkadaşlarıma mezuniyet töreninde kurdele tutmakla ilgili sorular sordum. Kimse ne dediğimi anlamadı. Bu da beni şüpheye düşürmeye başladı. Yine neyi yanlış anlamıştım acaba? Aralarından bir tanesi “Bunun mezuniyet olacağına emin misin? Çünkü bu etkinliğin cumartesi günü olacağını söylüyorsun ama cumartesileri burada tüm fakülteler kapalı” dedi. Artık beni davet eden diğer arkadaşa bu durumu sormamın zamanı gelmişti. Konuşmaya başladığımızda bunun “ÖĞRENCİLER İÇİN YENİ BİR YURDUN AÇILIŞI” olduğunu, açılış sırasında kurdeleyi tutacak iki kişiden biri olduğumu öğrendim. Rezalet! =D

açılış_2_fhd

Benim için bir şey değişti mi? Asla değişmedi tabii, bu da benim için yeni bir deneyimdi. Gittim, açılışta bulundum, inanılmaz eğlendim, gelinin kızkardeşi kombinimle kurdeleyi tuttum, yeni insanlarla tanıştım ve geri döndüm. Keşke tüm yanlış anlamalarım bu kadar keyifli ve eğlenceli sonlansa ❤

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: