Erasmus Günlük

Macera Başladı: 61. Gün

Konumuz gece hayatı…

Yazacaklarım belki sizi hayal kırıklığına uğratabilir, belki de buraya gelmek için büyük heyecan duyabilirsiniz kimbilir! Perugia’nın gerçekten enteresan bir gece hayatı anlayışı var. Bir kere her şey leş. HER ŞEY.

IMG-20181020-WA0001

Başta acaba Erasmus partilerini görüyorum, ondan mı böyle düşünüyorum dedim ama gerçekten öyle bir şey değil. Gerçek Perugialılar genelde ev partisi düzenliyorlar.

Ev partisi düzenlemedikleri zamanlarda da hepsinin arabaları olduğu için banliyödeki gece kulüplerinin partilerine katılıyorlar. Ya da evde bir önparti yapıp akabinde gece klüplerine geçiyorlar. Gece klübü partilerine binbir isim verseler de içerik hep aynı, TRASH. Mesela 3 salonda parti olacak diyorlar, birinde TRASH çalıyor, birinde REGGAETON diğerinde de bildiğimiz klüp şarkıları. Gece 2’ye kadar eğlendin eğlendin. Gece 2’den sonra ortam oldukça leşleşiyor. Tabii bundan inanılmaz zevk alan ve bununla çok eğlenen insanlar da var ama ben onlardan olamıyorum istesem bile.

Üçüncü seçenek ise Centro Storico’nun merkezinde bulunan merdivenlerde ve etrafındaki barlarda takılmak. Ne kadar soğuk olursa olsun insanlar buraya geliyorlar. Bizim ülkemizdeki kapı önü ısıtıcısı kültürünü özledim yemin ederim. Burada hiçbir yerde yok. Genelde her yer 20.00 – 22.00 gibi kapanıyor. Bazı barlar 02.00ye kadar açık oluyor. “Evimin önündeki Happy Bar’ın 05.00e kadar açık olması rezaleti”nden bahsetmiyorum bile..Perugia’daki tek açık yer inanın. Korkunç. Neyse konumuza dönüyorum. İnsanlar o barların önünde toplanıp içkisini alıp muhabbet ediyor. Bir nevi yeni insanlarla tanışıp hepberaber sosyalleşiyorlar. Arada müzik oluyor, gitarını, perküsyonunu ya da hoparlörünü alan meydana geliyor. Çeşit çeşit müzik arasından isteyen dans ediyor, isteyen muhabbet ediyor. Ama tabii 02.00’den sonra burada da işler absürdleşiyor.

Bunun dışında bir de ESN ve partileri var ki onu gelmeye yakın yazsam daha iyi olur =D

Şimdilik bunun dışında bir gece hayatı bulamadım. Umarım bulurum. Bulursam mutlaka paylaşırım.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: