Erasmus, Günlük

Macera Başladı: 63. Gün

Bugün biraz yalnızlık duygusuyla ilgili bir şeyler yazmak istiyorum.

Bunun, Perugia’nın zaten kapalı olan ve gittikçe de kapanan havasıyla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama buraya geldiğimden beri içimde kocaman bir yalnızlık duygusu taşıyorum. Buraya gelene kadar anavatanını bu kadar seven bir insan olduğumu bilmiyordum açıkçası..

Nereye gidersen git, kalbini, ruhunu değiştirmediğin sürece huzursuzluğun devam eder derdi bir kaç arkadaşım. Neyi değiştirmem gerektiğini bilmiyorum belki de. İçimdeki huzursuzluk beni yakalıyor ve bırakmıyor. Bunun gerçekten insanların arasında olmakla da bir alakası yok. His geldi mi gitmiyor. Düşünüyorum, kendimi yokluyorum acaba yine mi gelecek kaygısına düştüm diye, onun da cevabını bulamıyorum. Bir şeyle oluyor ama anlamlandıramıyorum. Adlandıramıyorum.

Buraya gelmemin hayatımda büyük anlamlar taşıdığını düşünüyorum. Mesela ben bir üniversite öğrencisinin şu anda olduğu yaşta, asla onlar kadar özgür olamadım. Hele şu an Perugia’dakiler kadar asla. Bunu belirtiyorum çünkü bu fark kocaman. Gençlerin hamurunun mayasını etkileyecek kadar hem de. O yüzden burada insanlar bu kadar mutlu, bizler de mutsuzluktan ölüyoruz.

Ya da kadın erkek ilişkileri dahilinde burada yaşadıklarımı asla cesaret edip İstanbul’da yaşayamazdım. O yüzden kesinlikle daha özgür ve cesur olmam gerektiği ile ilgili ipuçlarını yakaladım. Ama benim için sonra ne var? Onu da bilmiyorum. Sürekli bir şey bekliyorum ve ne için harekete geçmem gerektiğini bulamıyorum. Kime döneceğimi, kim soracağımı da bilmiyorum. Yanımdaki insanların hepsi çok genç tabi, oradan da destek alamıyorum.

Bakalım, yarın daha güzel olur umarım.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2018 – Tüm Hakları Saklıdır.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s