Günlük Kendime Not

1 Yıl Ne Çabuk Geçmiş!

Bir sene önce bugün çıldırıyordum.

Çok uzun, çok yorucu ve çok yıpratıcı uğraşların sonunda vizem gelmişti. 30 Ağustos’u tatilden faydalanarak kıymetli arkadaşlarımla görüşmek ve vedalaşmak için ayırmıştım. Canlarım benim ❤ Ama 31 Ağustos, o günlerin arasında en heyecanlı, en yorucu ve en duygusal olanıydı sanırım. Yapılacak alışverişler, açılacak banka hesapları, vedalaşılacak aile bireyleri ve düğününe katılamayacağım için kına gecesine katılmam gereken yakın bir arkadaşım derken daha bavullarım bile hazır değildi! Onun yerine, sonraki dönemde önce oda, sonra da ev arkadaşım olacak olan Zeynep ile karşılıklı ağlaşıp duruyorduk =)) Duygusal insanlarız yapacak bir şey yok =))

Vizem geç gelince, banka hesabımla uğraşmak da son güne kalmıştı. Dua ede ede gezdiğim TEB şubelerinin ikincisinde, saatler sürse de işimi halletmiştim. Off ne koşturmacaydı gerçekten! Sonra tabii öncelikli olarak ihtiyacım olacak şeyleri almaya gelmişti sıra. Akşamın bir körüne kadar da onlarla koşuşturmuştum. Ertesi gün 1 Eylül olmasına ve sabahın köründe uçuşum olmasına rağmen hala hazır değildim. Bugünü nasıl atlatacağım diye düşünüp duruyordum. Atlattım ve üstünden bir yıl geçti bile. Şimdi bakınca gülümseyerek hatırladığım bir anı oldu bu da. Hayat gerçekten çok garip. İçinden çıkılmaz sandığımız her şey ile baş edebiliyoruz aslında.

Neyse konuya döneyim. Akşam eve geldiğimde hala hazırda bir bavulum yoktu ve içine ne koyacağımı bile bilmiyordum. Ama beni bekleyen bir kına gecesi vardı. Gerçekten mekana gitmem gelini görüp öpmem ve dönmem bir oldu desem yeridir! Sonra da koşa koşa eve döndüm zaten. Yine bavulla gözgöze gelip ne yapacağım ne edeceğim dediğim  sırada ailemden ziyarete gelenler oldu. Zaten çok duygusal ve çok heyecanlıydım. Yanlarından ayrılmak istemedim. Gece olup onlar da gidince boş bir bavulla başbaşa kaldım. O an tarifsiz bir andı.

6 aylık bavul hazırlamam gerekiyordu ve ne koyacağımı bilemiyordum. Bana söz verenler arasında illa İtalya’ya gelen olur diyip, gelirken getirsinler diye kışlık eşyalarımı başka bir bavula koydum (GELMEDİLER). İnsan olarak da taşıyabileceklerim bir yere kadar diye düşünüp biraz yazlık, biraz mevsimlik, biraz da kışlık kullanabileceğim şeyleri attım bavula. Tabi annem beni nevresimsiz falan yollayacak değildi. Bir de onları koymak zorunda kaldım. Kardeşime yaptığı gibi bana da tencere tava falan koymak istedi ama engel oldum. Normalde bir haftalık, 10 günlük tatillere bile sadece sırt çantası ile gidebilen bir insan olarak, bunun bana ne kadar zor geldiğini tahmin edemezsiniz. Çünkü mevsim değişecekti! Sonunda totalde 36 kilo kadar bir yükle hazırdım! Ama hala Zeynep’la gitmesek mi, bu işi başımıza nereden çıkardık diye karşılıklı ağlaşıyorduk =)

Bavulu kapattıktan sonra yazıştığım, ilerleyen aylarda en yakın arkadaşım olacak olan Damla, Perugia’nın çok çok çok soğuk bir şehir olduğunu söylemişti. Geçen sene kışın odasına gittiğine soğuktan ağladığını belirtmişti. Ama artık benim de takatim kalmamıştı ek hiçbir şey koyamadım. Tabii keşke daha önce hazırlansaydım ve Damla’ya daha önce sorsaydım gibi pişmanlıklarım yol boyunca devam etti. Yalnız o soğuğu tecrübe ettikten sonra diyorum ki, beni ondan koruyabilecek hiçbir şey götüremezdim. Bu arada 36 kilo bagajla gidip 46 kilo bagaj ile döndüm. Nasıl taşıdım, nasıl yüklendim hala bilemiyorum. Sakın hiçbir şey için benim kapasitem bu kadar demeyin, o kapasite öyle bir genişliyor ki siz bile şok olup bakıyorsunuz arkasından =))

İyi-kötü götürdüğüm her şey bir şekilde yetti ama bana. Yetmediğini de gidip sağdan soldan aldım. Bir şekilde geçti o zaman. Vay be böyle bakınca hiç yaşanmamış gibi. Sadece benim anılarımda olan bir şey gibi. Artık hiçbir önemi yokmuş gibi. Ne garip!

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: