Günlük Kendime Not İstanbul'da Yaşamak

Bireysel Yaptığımız Şikayetlerin Asla Dikkate Alınmaması

Şu kırık hikayesinin sonunu getireyim artık diyorum. En azından ilk olaylarını anlatmayı bitireyim. Benim için en az 3 ay daha gündemde olacak ama, burayı da bu konuyla fazla işgal etmeyeyim. Zira doktordan bir randevu almak için bile 4 gün uğraşıyorsunuz. Bu çile biter mi?

Bacağım kırıldıktan bir kaç gün sonra kendime geldiğimde bu durumu birilerine bildirmem gerektiğini düşündüm. Başkaları da düşmesin, başka canlar yanmasın diye.

İlk olarak Maçka Parkı’nın Şişli Belediyesi‘ne bağlı olduğunu öğrendim ve onlara yazdım. Sistemleri rezalet. Size bir takip numarası vereceğini söylüyor ama siz resmen uğraşıp didinip yazıp, tüm bu emeğinizi çöpe atıyorsunuz. Sistem size numara vermiyor, başa da atmıyor. Oldu sanıyorsunuz ama olmuyor. Bu durum beni biraz gerdi.

Sonra İBB Beyaz Masa‘ya yazmamı önerdi bir arkadaşım. Neden olmasın nasılsa yönetim de değişti, illa iyi birileri vardır ve yardımcı olurlar gidip yazayım dedim. Yalandan sırtımı sıvazladılar. WhatsApp hattı yapmışlar. Orada da işte kaydınız alındı falan gibi şeyler yazdılar. Bu durum beni çok sinirlendirdi. Üstünden bir hafta geçti bakın, ortada kimse yok, kimse!

İnsanlara yardım etmek istiyorum o lanet merdivenler yapılsın istiyorum. Kimse sallamıyor. Benim burada ayağım kırılmış, kaç ay daha alçılı olacağım bilmiyorum, taksisi, alçısı, koltuk değneği, terliği osu busu bir dünya masraf yapmışım, ne zaman işe gireceğim belli değil kaldı ki iş görüşmelerim yalan olmuş buna rağmen zararımı sormuyorum, moralimi yüksek tutup birilerine yardım etmek istiyorum ama KAPI DUVAR!

Bir de CİMER‘e yazayım dedim. Bilin bakalım ne oldu? Sistemi çalışmıyor. Şişli Belediyesi’nin sisteminden daha kötü bir sistemi var. Yazıyorum, gönderiyorum, saçma sapan bir koda düşüyor. Deli oldum ya! Koca memleketin çalışır durumda olan tek bir sistemi yok. Yazık. VALLAHİ YAZIK!

Ardından tekrar Şişli Belediyesi’ne ait siteye girdim. Orada da Whatsapp hattı buldum. Ona yazdım. Onlar da sallamadı. Yalandan bir TC kimlik numarası istediler, bitti. İnanılmaz ya inanılmaz!

Sonunda avukatıma sormaya karar verdim. Ben bu insanlara, bu merkezlere ihmalkarlıktan dava açabilir miyim, neler yapabilirim diye onun görüşünü alayım dedim. Belediye olduğu için pek cesaret vermedi. Zaten şu halimle gidip mobese mobese kendimi bulmaya çalışmam oldukça zor olacaktı.

Deprem günü, Instagram’dan İmamoğlu’nun bir gönderisine yorum yaptım. Çektiğim zorlukları yazdım. Şişli Belediyesi ile Beyaz Masa’yı da etiketledim. Beyaz Masa yine sallamamış ama Şişli Belediyesi yeni bir telefon numarası vermiş. Ucu nereye çıkar Allah bilir! Ben bunların yerine, Twitter kullanıcısı olup ortalığı aleve verseydim, eminim böyle olmazdı! Ne kadar tepki verirsek, ne kadar büyük tepki bulursak o kadar iş hallediliyor artık canına yandığımın ülkesinde!

Ezcümle, bu memlekette ancak ve ancak birbirimize emanetiz arkadaşlar. Bizi bizden başka koruyacak kimse yok. Çok üzücü, çok.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: