Kendime Not

Ayça ve Toni ile Ev Hali <3

Bayılıyorum, bayılıyorum!

Ayça Şen’in adını ilk duyduğumda lisedeydim. Bizleri televizyonlara, radyolara, dergilere ve gazetelere staja gönderirlerdi. Ben şu anda da yayın hayatına devem eden bir dergideydim, Ayça Şen’i de radyoda staj yapan bir arkadaşımdan duymuştum. Radyo diyip geçmeyin o zamanlar çok popülerdi. Hepimiz dinlerdik, birbirimize şarkı armağan ettiğimiz zamanlar falan olurdu. Nihat Sırdar, Ceyhun Yılmaz, Okan Karacan, Cem Ceminay gibi güçlü adamların arasında Ayça Şen adından çokça söz ettiren çok eğlenceli bir kadındı.

Zamanla tabii radyocular da radyolar da yalan oldu. Bitmek tükenmek bitmeyen sansürler geldi, her yerde belli kişiler kadrolaşmaya başladı. Böylelikle sevdiğimiz insanlar bu işten el çekti ya da el çektirildi. Radyo da yerini Spotify’a, Fizy’e, Youtube’a falan bıraktı.

İki sene önceydi sanırım, bir iş arkadaşım Ayça Şen’i dinleyip dinlemediğimi, orada tam bana göre muhabbetlerin döndüğünü, tam benim seveceğim gezilerin yapıldığını söylemişti. Eskileri kastediyor sanmıştım. Meğerse durum öyle değilmiş. Ayça radyolardan bıkınca kendi internet radyosunu kurmuş, bir de evlenmiş, eşiyle birlikte internetten program yapıyormuş. Ben bunu nasıl bilemem demiş çok da üzülmüştüm! Hemen Radyo Karavan uygulamasını indirdim, canlı dinlemeye çalıştım. Haftaiçi her sabah 09.00 – 11.00 arasında canlı yayın yapıyor olmaları iş yerine pek uygun olmadı. Ben de arşivden programları dinlemeye başladım. Geriden takip ediyordum.

Programı dinlerken inanılmaz eğleniyordum. Ayça bildiğimiz Ayça. Bazen kendimi ona çok yakın buluyorum, keşke kanka olsak. Toni ise sakinliğin vücut bulmuş hali, Ayça’yı nasıl idare etmesi gerektiğini çok iyi bilen, zarif, kültürlü ve zeki bir adam. Bir gün ben de birine evet dersem, böyle birine demek isterim sanırım. Tam tencere kapaklar =)

Sonra tabii hayatım değişti, bağlantım koptu, hele şimdi sabahları asla erken uyanamadığım için unuttum gitti. Ama dün bir anda aklıma geldi. Çünkü hala Instagram’dan hem Ayça’yı hem de Toni’yi takip ediyorum ve şu an Radyo Karavan olarak düzenledikleri bir gezi için Napoli’deler. Konu İtalya ve sevdiğim insanlar olunca aklıma yaptıkları program geldi. Hemen Radyo Karavan’ı açtım. Yine canlı takip etmem imkansız ama arşive dadanayım istedim. Macerayı yeniden başlattım =) Siz de Ayça ile Toni’nin yaptığı tüm programlara buradan ulaşabilirsiniz.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: