Günlük Kendime Not

Yalanın G.tü Gerçekten Açıkmış!

Dün gece inanılmaz bir sır öğrendim! Gerçi sır mı desem, yalan mı desem bilemedim.

Babannem, dedemin ameliyat hikayeleri nedeniyle bizde kalıyor. Kendisi en az 20 belki de 25 yıldır diz ağrılarından ve yürüyememekten şikayet ediyor. Ayağa çok zor kalkıyor, kalkarken sağa sola tutunuyor, çok ağrısı olduğunu söylüyor, bize normalde çok az geliyor. Hatta son iki gelişinde üstü başı toz içindeydi ve aşağı inerken aşırı zorlandığını, neredeyse süründüğünü üstünün bu nedenle o şekilde olduğunu falan söylemişti.

Ben de şu an yürüyemediğim için onunla baya empati kurdum. Babannem, yıllardır bunu yaşıyor, meğersem onu hiç anlamamışız diye üzüldüm. Onun için bir şey yapıp yapamayacağımızı düşündüm vs vs vs.

Dün gece beni bir türlü uyku tutmadı, sağa dönüyorum olmuyor, sola dönüyorum olmuyor.. Ayağım o kadar ağrıyor ki bir türlü uyuyamadım. Canım da uyumak istemedi açıkçası, yatakta dönüp durdum. 02.00’ye geliyordu. Bir baktım biri uyandı tuvalete gitti. Çıktı, yürüdü, benim odamın önüne gölgesi düştü. Annem de benim odamda kaldığı için, babam geliyor sandım. Bir şey soracak, belki de bir şey isteyecekti diye düşündüm. Ama yaklaşan gölge babam kadar uzun değildi. Bir baktım babannem kapıda belirdi.

Hiç kıpırdamadan onu izledim, ne yapacak acaba diye. Odanın kapısını hafifçe dolaba çarptırdı. Ses çıkardı. Annem zaten ağır uyur, ben de kıpırdamamaya devam ettim. Bir baktım 70 küsür yaşındaki bu kadın bana doğru fıtı fıtı yürüyor! Ama görmelisiniz! Tıpkı 20 – 25 sene önceki gibi, çocukluğumda hatırladığım gibi yürüyor yahu kadın! Bozamadım, bir şey diyemedim, nereye varacak diye izlemeye başladım. Benim yatağımın başına geldi. “Ne oldu, iyi misin?” diye sordum, “ay sen miydin ben annen sandım, galiba televizyon açık kalmış” dedi. O sırada annem uyandı, duruma el koymak için onun uyuduğu odaya gitti.

Bir baktım, bana doğru dimdik ve fıtı fıtı gelen kadın, annemin yattığı yatağa, gardıroba, sonra kapıya ve duvarlara tutuna tutuna, en az iki kat olmuş şekilde yavaş yavaş odadan çıktı ve ben inanılmaz bir Oscarlık performans izledim!

Ve ben bu bilgiyle ne yapacağımı bilmiyorum… Onunla mı yüzleşsem (ki duvara anlatsam daha fazla verim alırım) yoksa evlatlarına hepimizin anası olan bu kadın bu kadar yıldır sizi, beni, hepimizi kandırıyormuş bize duygu sömürüsü yapıyormuş mu desem gerçekten bilemiyorum =(

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: