Diziler

Dizi İncelemeleri

Kendimi biledim bileli çok koyu bir yabancı dizi hayranıyımdır. İzlediğimi hatırladığım ilk dizi, o zamanki adı “Kanal E” olan Cnbc-E’de izlediğim “Dawson’s Creek”ti sanırım. Bir de gündüz kuşağı dizisi “Passions”…

İlk defa evlerimize konuk olan yabancı diziler, günden güne ilgimi çekmeye başladı. “The Guardian”, “Boston Public”, “Roswell”, Robert Downey JR’a aşık olmama neden olan “Ally McBeal”, “Buffy The Vampire Slayer”, “Gilmore Girls”, “Lost”, “Dexter”, “Prison Break”, “Breaking Bad” derken tam bir yabancı dizi bağımlısı oldum. Cnbc-E yetmediği noktada, gariban dial-up bağlantımla özellikle Lost’un yeni bölümlerine yetişmeye çalışıyordum.  Ah o deli gibi altyazı beklediğimiz günler… Zamanla bağlantım gelişti, kaynaklarım çoğaldı, dizilere de altyazılara da daha kolay ulaşır oldum. Bir yerden sonra altyazıya gerek bile duymamaya başlayınca işim ve dolayısıyla bağımlılığa uzanan yolum daha da kolaylaştı.

Yıllar içinde bir çok forumda, sözlükte yazdım. Yöneticilik yaptım, sohbet odalarında sabahlara kadar dizi muhabbetlerinin içine girdim. Bana sürekli blog aç diyen arkadaşlarımı hiç dinlemedim. Sonra bir baktım, dizi incelemesi yapan bir blogger olmak meslek haline geldi. İnsanlar yabancı dizi konulu sitelerden para kazanmaya başladı. İlk pişmanlığım burada başladı. Kimse dizi bilmiyorken ben şeceresini çıkarabiliyordum. Bunu paraya çevirmek için hiçbir şey yapmadım.

Üstünden yıllar geçti, bir arkadaşımın ricasıyla ve benim merakımda bu mecraların birinde yazmaya başladım. Aşağıdaki linkte izlediğim dizilerin bazılarına ait incelemeler bulabilirsiniz. Saatlerimi harcayıp, bölüm bölüm yazdığım bu yazılardan kazancım 0 TL oldu. Yine bu işten para kazanamadım. Bunu da bir ben başarabilirdim sanırım. Karşılaştığımız her güçlük yeni bir ders tabii =))

Geçmiş Yıllara Ait Dizi İncelemelerim İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Son yıllarda da sürekli neden Youtube kanalı açmadığıma dair başımın etini yiyor arkadaşlarım. Ama artık onun için de geç sanırım. Yeni bir fikir bulup, tam zamanında aksiyona geçmek gerekiyor. Yoksa atı alanı kimse bir daha Üsküdar’da bulamıyor…

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: