Akraba Terörü Diye Bir Şey Var!

Gerçekten bu kadar akraba çok fazla!

Televizyondaki dizilerde görsem “Bu nasıl senaryo amk!” diyeceğim olaylar yaşamaya devam ediyorum. Dramada da, komedide de izleseniz, “bu senarist neresinden sallamış bunları” dersiniz eminim.

Dedem sülalenin en büyüklerinden biri, dolayısıyla ziyaretçisi inanılmaz yoğun. Eh bir yandan bana müstahak, arkadaşlarım gelmedi diye üzülen sen misin? AL SANA MİLYORLARCA İNSAN! Yıllardır bütün akrabalarından kaçıp saklanmayı başarmış olan ben, resmen kırık ayağım nedeniyle bunca yıldır görmediğim herkesi gördüm. Zaten başımızda onbeşbin kaplan gücünde olan babannem varken bunca akrabaya ne gerek vardı eyy yüce yaratıcımız? Tamam mübarek bir insan olmayabilirim ama bu kadar büyük bir günah işlediğimi gerçekten düşünmüyorum. Zaten kendi dramam; ayağımdaki kırıklar, arkadaş çevremi traşlamam, gönlüme göre bir iş bulamamam şeklinde gayet rahatsız ediciydi benim için. Üstüne bir de babanne dramasına ve akraba terörüne gerek var mıydı gerçekten? Bayramlarda evlerine gitmeyerek, düğünde dernekte görmeyerek hayatta kaldığım bu insanlara, ne zaman ve kiminle evleneceğimin, çoluk çocuk sahibi olup olmamama durumumun, işimin gücümün olup olmamasının, ayağımı nerede nasıl kırdığımın ve bu konuyla ilgili neler yapmam gerektiğinin dert olması sizce de çok saçma değil mi?

Hadi kendimi geçiyorum. Yahu yoğun bakımdan yeni çıkmış dedeciğimi bu kadar sık boğaz etmek zorunda mısınız? Adam bir nefes alsaydı. Hastaneden çıkar çıkmaz çalan telefonları, eve girer girmez gelen misafirleri görünce kocaman bir kamera şakasında olduğumu sandım. Hele bir tanesi iki küçük çocuğunu alıp gelmişti. İnanılır gibi değil. Çocukların biri 2 diğeri 4 yaşında…..

Ah ya da bambaşka bir hikaye daha var. Biz dedemin telefonunu kapadık sakladık. Hem dedemi arayıp yormasınlar diye hem de maalesef gencecik bir akrabamız (dedemin kardeşinin damadı) kalp krizi geçirmiş, yoğunbakımdaymış, dedem duyup üzülmesin diye. Bu durum 24 saat sürmeden söylemek zorunda kaldık. İyi ki de öyle yapmışız. Gelen kadınlardan bir tanesi içeri girer girmez, daha oturmadan “aman şöyle üzüldüm, böyle üzüldüm” diye anlatmaya başladı. Çünkü kendisi ve duyguları her şeyden daha önemli, NE KADAR ÜZÜLDÜĞÜNÜ DÜNYAYA KANITLAMAK ZORUNDA! Birileri ölmüş, başka birileri sobadan zehirlenmiş onları anlattı. Ne kadar olumsuz haber varsa “felaket tellalı” gibi hepsini üstümüze atıp gitti. Babannem yalandan bir ayıldı bayıldı falan., yok korktu, yok eli ayağı titredi. Gerçekten inanılmaz karakterler! Artık babannemin yaptığı hiçbir şeye de inanmıyorum ya neyse….

Dedem için katlanıyorum, onun için çiğ tavuk yerim. Çünkü zamanında hiçbir şeyi yokken kalkıp İstanbul’a gelmeseydi, ben bugün bu garipsediğim insanların arasında onlar gibi yaşıyor olacaktım. Muhtemelen hiçbir halttan haberim olmadan da ölüp gidecektim. Dedem iyi olsun, sağlıklı olsun, huzurlu olsun. O bana yeter. Ama bunca olay benim ayağım kırıkken ve asla bir yere kaçamayacakken mi olmak zorundaydı?

SADECE SORUYORUM.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2019 – Tüm Hakları Saklıdır.

3 Comments on “Akraba Terörü Diye Bir Şey Var!”

 1. Haklısın…
  Babamın kalp ameliyatında eşe dosta gelmeyin dedik, 2 ay eve misafir kabul etmedik.. Küstüler, laf ettiler umurumuzda değil… Onun sağlığı daha önemliydi…
  Ayrıca cep telefonuna el koyduk aylarca vermedim…
  Hepsine Rabbim şifa versin, bir daha yaşatmasın…

  Like

  • Amiiin. İnsanları gerçekten anlamıyorun. Böyle durumlarda çekirdek aileyi biraz rahar bırakmak lazım. Sonra yine gelsin gitsinler ona bir şey diyen yok zaten. Evde bir ton kişi var yine hasta adamın cep telefonunu aramak çok düşüncesizce. Küssünler ya, böyle faydasız insanlar küssünler ve barışmasınlar mümkünse. Babanıza da çok geçmiş olsun.

   Liked by 1 person

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: