Günlük Kendime Not İstanbul'da Yaşamak

İş Arama Maceraları Bölüm 5: Gerçekten Ne İstiyorum?

Madem evde oturuyorum, o zaman sağda solda gördüğüm, ilgimi çeken işlere başvurayım dedim. Zaten genel olarak kimse zahmet edip olumlu ya da olumsuz dönmüyor, cevap beklerseniz çok bekliyorsunuz. Ha bir eksik ha bir fazla ne olacak dedim, enteresan gördüğüm, başvurmazsam pişman olacağımı düşündüğüm işlere başvurmaya başladım.

Bunlardan bir tanesi bir kamu kurumunun açtığı bir ilandı. Geçici bir iş için benim özelliklerime sahip birini arıyorlardı. Orası bana bir kapı açar mı acaba diyerek Aralık ayında başvurdum. Cuma günü mail attılar. Mülakat listesine kalmışım, mülakata çağırdılar. Mülakat Ankara’da. Tabi benim kafamda bin tane düşünce oradan oraya koşmaya başladı.

Ben ki dizi izlerken cips mi yesem mısır mı patlatsam ona bile karar vermesi dakikalar süren bir insanım. Belki de şehrimi değiştirmeme neden olabilecek bir işin mülakatına gitmek tabii ki ayarlarımı bozdu. Artısı eksisi çıkaramadım daha. Zaten dilim kamu işinden yanmış, yine neden kamuda bir işe başvurdum inanın bir fikrim yok.

Sanırım bu işin bana yurt içi ya da yurt dışı başka kapılar açabileceğini düşündüm. Ama ben önceki işimde de 3 ay burada vakit geçiririm, çevrem olur, sonra başka bir yere geçerim diye düşünerek işe başlamıştım. 7 sene 3 ay sonra işten ayrılacağım aklıma bile gelmemişti =) Bu kez bu hataya düşmek istemiyorum, kendimi dinleyip hayallerimin peşinden gitmek istiyorum. Hayallerim Ankara’da değil, onu biliyorum. Ama ülkenin bu koşulları benim hayallerimin peşinden gitmeme ne kadar elverişli? Cevabını bilmediğim bir soru daha.

Hem sonra günümüz koşullarında orada da torpil işliyorsa boşuna neden yorulayım? Zaten yeni yeni yere yürümeye başlıyorum. Bu kadar yorulmama değer mi? Mülakat için gitsem nerede kalacağım? İşi alsam ne ara ev taşıyacağım? Bunları da bilemiyorum. Kafam iyice karıştı. Bari bu yazıdan sonra oturup artısını eksisini çıkarayım da belki önümü görmeme faydası olur.

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 comments

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: