“Bazen Kazanırsın, Bazen Öğrenirsin”

Bazen gerçekten kalbimizin ne dediğini, iç sesimizin ne anlatmaya çalıştığını iyi dinlememiz lazım. O bizim için en doğrusunu biliyor.

Yine neden bu sonuca vardım peki? Geçen gün bahsettiğim kurumla ilgili yeni gelişmeler oldu. Onları paylaşmak istiyorum.

Bana mail atıp, mülakata çağırdıklarını söylemiştim. Mailin her hangi bir yerinde “katılım durumunuzu belirtin” falan gibi bir ibare yoktu. Sadece tebliğ edilmişti. Herhangi bir cevap yazmak durumunda hissetmedim kendimi. Ayrıca zaten kendi içimde düşüncelerimi tartıp katılmamaya karar vermiştim bile. Çok önemseyeceklerini düşünmedim.

Mülakattan bir gün önce, uyandığımda bir numara aramıştı. Çok üstünde durmadım. Zaten merkezi bir numaraydı. Arasam kime ulaşacağım? Sarı çizmeli Mehmet Ağa! Rutinlerime devam ederken öğleden sonra farklı bir numara aradı. Cep telefonuydu açtım. Karşıdakini duymanız lazım! Bana nasıl yükseliyor, nasıl azarlıyor bıdı bıdı bıdı. Ne olduğunu anlamadım. Bir saniye ya dedim, anlamıyorum tekrar ve sakince anlatabilir misiniz dedim. Adını falan söylemek yok, maile cevap yazmadığım, telefonu açmadığım için azarlayıp duruyor. Mülakata gelecek misiniz dedi. Sağlık problemim olduğunu, katılamayacağımı belirttim. Aynı şeyleri tekrarlamaya devam etti. Sürekli kısa listeye kaldığımı söyleyip duruyordu ben de merak ettim. Ya kısa liste diyip duruyorsunuz kaç kişi uygun bulundu listede kaç kişi var, öğrenebilir miyim dedim. Maalesef bilgi veremiyorum. Siz maile katılamacayacağınızı yazarak dönebilir misiniz dedi. Tamam dedim kapadık.

Kamu kurumlarının çoğu böyle insanlarla dolu maalesef. Ne kibarlıktan ne medenilikten nasibini almamış, o ya da bu şekilde işe girdiği için kendisini sizden, benden, hepimizden üstün sanan ve maalesef dünyayı kurtarıyormuş gibi o olmasa dünya batarmış gibi davranan insanlar kapmış her köşeyi. Zaten alınacak kişiler bellidir diye gitmek istemiyordum mülakata, telefondaki kişinin bu tavrı tuzu biberi oldu. İyi ki iç sesimi dinlemişim.

İyi ki…

motivation_0

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 Comments on ““Bazen Kazanırsın, Bazen Öğrenirsin””

  1. aynen öyle alınacak kişiler belli. iş ilanları formalite. kimse de aksine inandıramaz. işin acı yanı bahsettiğiniz kişiliğe sahip insanların çoğalması. hakkınızda hayırlısı neyse o olsun.

    Liked by 1 person

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: