Günlük Kendime Not İstanbul'da Yaşamak

2020’den Çıkabilir miyiz?

Ne 2020’ymiş arkadaş!

İlk haftasında, üçüncü dünya savaşı çıkacak mı çıkmayacak mı diye yüreğimizi oynattı. Amerika bir yandan, İran diğer yandan bizi travmatize etti. Her etkiye açık olan ekonomimiz yine abuk sabuk hareketlerde bulundu. Bu sırada ülkemizde çeşitli depremler gözlemlendi.

İkinci haftasında Avusturalya’da çok, çok büyük bir yangın meydana geldi. Milyonlarca hayvan öldü, ağaçlar, ormanlar yandı kül oldu. İzleyiciler olarak gözyaşlarımızı içimize akıttık. Trump çenesini kapatmayı başardı, üçüncü dünya savaşı tehlikesi “şimdilik” rafa kalktı. Trump’ın yetkilerinin kısıtlanması ve sonunda görevinden azledilmesi için çalışmalar başladı. Bu sırada ülkemizde çeşitli depremler gözlemlendi.

Üçüncü haftasında Çin’de olduğu iddia edilen çok büyük bir virüs girdi radarımıza. Corona virüsü. Ne tedavisi, ne nasıl bulaştığı ile ilgili bir bilgiye sahip olamasak da, virüsün ölümcül olduğunu şıp diye öğrenmiş olduk. Çin’den ürün getirtenler bile, ulan acaba salgın bize de bulaşır mı paniğine kapılmaya başladılar. Bu sırada ülkemizde çeşitli depremler gözlemlendi.

Dördüncü haftasında bu kıpır kıpır depremler korkunç yüzünü Elazığ ve Malatya’da gösterdiler. Meydana gelen 6.8lik depremde ölümler ve meydana geldi, bir çok insan bu soğukta evsiz barksız kaldı. Corona virüsü çılgınca yayılmaya başladı. Hastalığın görüldüğü şehir karantina altına alındı.

Bu sırada tabii bir kraliyetten kopuş hikayesi izleyerek magazin açlığımızı da gidermiş olduk.

Şimdi artık Ocak ayının son günlerine girmek üzereyken dün gece bir darbe daha aldık. Hepimizin çok sevdiği, izlemek için alarm kurup gecenin bir vakti uykusunu böldüğü Kobe Bryant bir helikopter kazasında hayatını kaybetti.

Bu nasıl gündem! Bu nasıl 2020’ye giriş! Şubat ayı yaklaşırken tek dileğim Ocak ayını aratmasın yeter! =(

fundaninharikalardiyari.wordpress.com – © 2020 – Tüm Hakları Saklıdır.

2 comments

Bir Yorum Bırakabilirsin

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: